Sąmoningos šeimos yra visuomenės pagrindas

Untitled

Kažkaip labai pradėjau matyti, kad tikrų, sąmoningų, darnių, santuokinių vyro ir moters santykių pavyzdys yra tai, ko labiausiai reikia šitam pasauliui. Darnios, sąmoningos šeimos yra visuomenės pagrindas.

Visa kita galima daryti, bet tai tarsi proto užėmimas, paruošimas, išsižaidimas, kol užaugsi tikriems dalykams.

Kadangi esu moteris (sunku tai garsiai sakyti, tarsi vis neišeičiau ir dukros-vaiko etapo), ieškau, klausiu, kas tai yra, ką man reikia daryti, kad kiek įmanoma daugiau pasauliui įneščiau harmonijos, o ne destrukcijos.

Apačioje pacituosiu ištrauką, kurioje sako, kad vyrai sutrypė pasaulį savo ambicijomis ir karų troškimu. Norėčiau, kad suprastume, jog tą daryti vyrą išmokė moteris, jo mama, tokia pati kaip tu ir aš. Norėčiau, kad nebūtų mintyje tos subtilios kaltinančios gaidelės – tai vyrai vis dėlto čia kalti, ŽINOJAU!

Pati savimi kartais stebiuosi, bet nėra taip blogai, kaip iš išorės mum prognozavo: „Oi, kaip tau, Justai, sunku bus, jinai dar sunkesnė už mane. Ta kita tau geriau tiktų, ji lengvesnė.“

Gal dėl to, kad aš tai girdėjau sakant, įvykiai pasisuko truputį kitaip… Nežinau. Ir kas mane stebina, tai tai, kad gebu ateiti atsiprašyti ir pasakyti, kad taip, mane pričiupo emocijos, aš atsiprašau. Atsiprašau, man santykis su tavimi svarbesnis nei tas ir tas, dėl ko užsižiebiau. Man nepatiko tas ir tas, ką padarei, nes jaučiausi atstumta, nereikalinga, nepakankamai paglostyta… Ar galim draugauti?

Ir mes draugaujam.

Šiuo metu taip suprantu.

 

***

 

Citata iš knygos:

 

Žemės pasaulio ateitis dabar – moterų rankose. Daug jos darė ir anksčiau, tačiau mažai jų buvo paisoma.

Tik moterys gali grąžinti pasauliui taiką ir dvasią, kurias sutrypė vyrų ambicijos ir karų troškimas.

Todėl vyrai dabar ir tampa nebe vyrais. Šitaip jie atperka savo puikybės motyvuotus šventvagiškus ir kenksmingus darbus.

Tačiau vargas toms moterims, kurių puikybė stipresnė už taikos siekį. Jos kentės, nes joms bus atimta tai, kas moteriai svarbiausia: sugebėjimas gimdyti sveikus vaikus ir mokyti juos meilės ir taikos. Jos kentės nuo sunkių ligų, kurių niekas negalės pagydyti, išskyrus taiką ir meilę jose pačiose.

Moters misija – būti taika ir harmonija. Ta, kuri nesugeba jų išlaikyti savyje, negali vykdyti misijos.

Daugiaveidiškumas gėdingas moteriai. Iš jos jo išmoksta ir vyras. Daugiaveidžiai nemoka mylėti. Tai žeidžia tikrus ir pastovius santykius, visą gyvenimą ir sveikatą.

Todėl moteris turi atsisakyti kenksmingo daugiaveidiškumo ir mokytis nuoširdumo. Nuoširdumas padeda pajusti dieviškąjį vedimą ir pritraukia tikrąją sėkmę.

Nenuoširdus vedimo nesupranta, ženklų skaityti nemoka. Ten, kur nėra nuoširdumo, gyvena puikybė. Ji neprileidžia Dievo. Tačiau ji kviečia tuos, kurių dievas netikras, kurie painioja bundančias sielas.

Tikrasis vedimas užsitarnaujamas tik tyra širdimi, kuri trokšta taikos ir nemyli daugiaveidiškumo. Moteris – laidininkas, nes jos širdis, jeigu ji nesuteršta, greičiau atsiveria Dievui. Vyras mėgsta veiksmą ir protą, dėl to jam sunkiau atsiverti. Todėl ir suvedami jie, kad savo sugebėjimais pasidalytų ir dar didesnius darbus nuveiktų.

<…>

2008 08 04

Astrėja. Antropoteosofija. Žmogaus suvokiama dieviškoji išmintis. I tomas.
Tiamata
62 psl.

 

***

 

2 thoughts on “Sąmoningos šeimos yra visuomenės pagrindas”

  1. Ačiū. 😉
    O išgirdusi apie save tą „Oi, kaip tau, Justai, sunku bus, jinai dar sunkesnė už mane. Ta kita tau geriau tiktų, ji lengvesnė.“ aš ne tai kad dar labiau pasunkėčiau, bet turbūt po žeme sulysčiau…

    1. Ačiū tau, Saule. Man labai džiugu jausti tavo palaikymą. Ir jaučiu nenusipelniusi tavo šilumos… nes esu tau kažko negražaus ir nemalonaus prikalbėjusi. Yra man viduj tas jausmas, jau kelis kartus apie tai buvau susimąsčiusi. Noriu atsiprašyti. Atsiprašau!

      Kai taip pasako moteris kitai moteriai, tai tik rodo, kokia sužalota yra jos širdis. Išoriškai aš, žinoma, pyktelėjau, bet vidujai, kai valandėlei likau viena su savim, rimtai susimąsčiau, ką tai apie mane sako. Jei nebūčiau to išgirdusi, dabar nebūčiau tas, kas esu : ). Galima sakyti, kad netgi esu dėkinga tiems žmonėms už šitą žaibą. Labai naujas pojūtis. Ir, kaip sako, jisai SUTEIKĖ SPARNUUUS : D. Rimtai. Pačiai keista.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *