Moteriškumo reikalai reikaliukai

Untitled

 

Radau tokią mielą širdžiai knygą.

Man ji padeda gintis nuo „vedinių žinovų“ (taip, PYKSTU (!), bet visgi suprantu, kad pati kalta) prisisiurbtos informacijos.

Per daug jos prisisrėbiau. Kažką ne visai taip supratau. Ir sužalojo.

O dabar malonu rasti knygą, kurią skaitau ir juntu, kaip pradeda spurdėti gyjanti širdis.

Juntu, kaip kaupiasi džiaugsmo ašaros visai prie pat akių. Bet taip ir nepasirodo : ).

Kelios citatos:

 

 

MOTERS KELIONĖ

<…> kaip tikinti moteris gali būti savimi pasitikinti, „kieta“ ir graži, bet visgi nepanaši į feministinę nacistę arba nesaugią „man reikia dėmesio“ emocinę kekšę. Kaip man tapti stipria moterimi netampant šiurkščia? Kaip išlikti pažeidžiamai nepaskandinant savęs skausme?

 

NEMATOMA, NEIEŠKOTA IR NEUŽTIKRINTA

Žinau, kad nesu viena iš tų, kurios kankinasi negalėdamos pasiekti standartų. Kalbu apie jausmą, kai jautiesi nepakankamai gera moteris. Kiekviena moteris, kurią aš esu sutikusi, jaučia tai. Tai kažkas giliau nei jausmas, kad tai, ką darai, nepasiseka. Tai baisus pilvą raižantis pojūtis, kad tu nesi tai, kas turėtum būti. To, kas esu, nepakanka. Tai, kas esu, yra per daug. Nepakankamai graži, nepakankamai plona, nepakankamai gera, nepakankamai maloninga, nepakankamai disciplinuota, tačiau per daug emocionali, turinti per daug poreikių, per daug jautri, per daug stipri, per daug reiškianti savo nuomonę, per daug pilna sumaišties. Rezultatas – visuotinis moterų palydovas – GĖDA.

Galų gale, jei būtume geresnės moterys – kad ir ką tai reikštų – gyvenimas nebūtų toks sunkus. Ar teisingai? Nekovotume tiek daug kovų, širdyse nejaustume tiek skausmo. <…> Kodėl mūsų dienos atrodo tokios bevertės, be romantikos ir be nuotykių, veikiau pilnos pareigų ir reikalavimų? Jaučiamės nematomos, netgi tiems, kurie arčiausiai mūsų. Jaučiame, kad niekas mūsų neieško, kad niekas neturi aistros ar drąsos mūsų ieškoti, perlipti mūsų jovalą ir surasti giliai tūnančią moterį. Jaučiamės netikros – nežinančios, ką vis dėlto reiškia būti moterimi, ką reiškia būti moteriškai, nežinančios, ar mes kada nors tokiomis tapsime.

Suprasdamos savo giliausius jausmus su panieka žvelgiame į savo širdis už tai, kad norime daugiau. Mes ilgimės artumo ir nuotykio, ilgimės tapti kokios nors didžios istorijos Gražuole. Troškimai, įdėti giliai mūsų širdyse, daugiau panašūs į prabangą, kurią gauna tik tos moterys, kurios elgiasi teisingai. Likusioms žinia aiški – <…> dar pasistenk.

John ir Stasi Eldredge. ŽAVINGOJI. Atskleidžiant moters sielos paslaptį
Žurnalo TAPATI knyga, 2013
14-16 psl.

 

***

 

Taip pat noriu pasidalinti naujai rasta ir šiuo metu man miela prasmingo teksto daina:
(FOJE – Tušti delnai)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *