Širdies gyvenimas arba proto gyvenimas

Untitled

Pagal tai, kiek dabar suprantu apie pasaulį, matau du egzistavimo ir gyvavimo variantus… t. y. arba gyvenimas pagal protą, arba gyvenimas pagal širdį.

Protas. Išorinis gyvenimas, loginis mąstymas, sistema, strategija, tempas, intensyvumas, konkurencija, valia, valdymas arba buvimas valdomam, laimės paieškos, iliuzinis tikrumas, išdidumas, įkyrumas, AŠ-aš-AŠ ir MAN-man-MAN…

Širdis. Vidinis gyvenimas, intuicija, širdies balsas, ramybė, atsipalaidavimas, laimė, įsijautimas į kitą, bendrumo jausmas, tikrumas, nuoširdumas, MES.

Nereiškia, kad širdies žmogus išvis nesivadovauja loginiu mąstymu, neturi strategijų, valios, planų gyvenimui… Tiesiog širdies žmogus pajaučia, kada ir kuo reikia vadovautis, jaučia, kad yra ir nepaaiškinamų dalykų. O proto žmogus vadovaujasi išimtinai loginiu mąstymu*, o jisai yra labai ribotas, todėl laimės reikia kažkur ieškoti, kažkaip save dirbtinai džiuginti daiktais, pramogomis, besikeičiančiais paveikslėliais ir melodijomis…

Sakydama gyvenimas pagal protą arba gyvenimas pagal širdį, turiu omeny, kad vienu metu negali vadovautis abiem, kažkuris vis tiek paima viršų, net jei santykis tik 51%/49%.

Sakykim, tavo gyvenimui vadovauja širdis. Ir nesvarbu, kad protas aukštai ir įkyriai šokinėja bandydamas ją pasiekti ir įsiūlyti savo nuomonę… o jis įkyrus kaip kaži ką… bet jisai jau nebepaims galutinės valdžios. O širdis to net nevadina valdžia… Ir būna akimirkų, kada protui atrodo, kad jisai čia jau dabar paėmė valdžią, va dabar tai parodys…

Berašant dingtelėjo, kad čia man siejasi su vyro ir moters santykiais…? Tada supratau, kad apie protą iš tiesų pravartu atsiliepti gražiai. Matai, kaip būna. Tarsi apsigalvojau, nuotaika pasikeitė. Dabar galvoju, kad jei protą laikau įkyriai šokinėjančiu ir peršančiu savo „paslaugas“… Tai dar yra reikalų ; ). Bet širdis jau bunda, rąžosi – VALIO! Jei iki čia jau perskaitei, tai ir tavo širdis bunda, patikėk! Geras jausmas, ar ne?

Tai va, iš tiesų šitas minčių traukinukas (anglicizmas, ups! Oi, ir vėl!) man prasidėjo nuo pamąstymų, jog mūsų pasaulio žmonių masė mokoma gyventi proto gyvenimą. Ir jeigu tavo prigimtis yra širdies gyvenimas, nusimato kankinanti metamorfozė. Gal aš ir išsigalvoju, bet man atrodo, kad man taip vyksta. Ir prasidėjo nuo tada, kai baigiau mokyklą… Toks jausmas, kad visą gyvenimą sukausi centrifūgoj ir po 18 metų, kai baigiau laikyti paskutinį egzaminą ( dailės, birželio 13 d. ; ). ) – IR ŠTAI – IŠSPJOVĖ mane iš centrifūgos. IR PRASIDĖJO… Maniau, kad prasidėjo problemos. Aišku, taip ir buvo…  Bet kaip tai pakeitė mane. Tapau širdies žmogumi. Iš tiesų pagaliau aš tampu savimi, nes ten tarsi buvau kažkokia ne aš… Kažkas sulipdyta ir suformuota aplinkos… (Aišku, pati leidau, tai niekas kitas nėra kaltas…) Rašau tai tik dabar, po aštuonerių metų ir šešių mėnesių (be keturių dienų) nuo to momento. Ir rašau ne tam, kad pasakyčiau, jog VA, dabar aš jau pasiekiau kažką, tai viskas, baigta! Nea. Iki nušvitimo dar toli : D. Nors iš kitos pusės, mes KASDIEN galim nušvisti. Po truputį. Žinai tą jausmą, kai kažko ilgai nesupratai, o dabar staiga ėmei ir suvedei galus? TAS SUVOKIMAS… Taigi čia mažas nušvitimas ; ). BINGO! Na, bet čia man taip dabar atrodo. Dar po aštuonerių metų gal skaitysiu ir juoksiuos. Arba ne : ). Ieva, ką tu visu tuo nori pasakyti? TIESIOG GYVENKIM GYVENIMĄ. DABAR. Nespauskim ir neslėkim iš savęs sūrio : D. Nebent taip iš širdies gilumos norisi : )).

 

* Mūsų laikais sukurtasis loginis mąstymas iš tiesų yra net nelogiškas. Manau, kad iš tiesų viskas yra logiškai paaiškinama, tiesiog mums trūksta daugybės sąvokų, kurios yra sąmoningai išbrauktos ir mums neaiškinamos. Todėl iš mokyklos, šeimos (dažniausiai) ir visuomenės narių mes neišmokstame tikrųjų Visatos egzistavimo dėsningumų, sąvokų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *